Dňa 24. júna 2026 sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili koncoročného výletu na Brekovský hrad. Počas celého dňa nám prialo nádherné slnečné počasie, ktoré vytvorilo ideálne podmienky na spoznávanie histórie aj spoločné zážitky v prírode.Po príchode do podhradia si žiaci vypočuli krátke a zaujímavé rozprávanie o histórii hradu. Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí o jeho minulosti, významných udalostiach i živote ľudí, ktorí na hrade kedysi žili. Následne sme sa vybrali na obhliadku hradných zrúcanín, odkiaľ sa nám naskytli krásne výhľady na okolitú krajinu.V podhradí nechýbala ani obľúbená opekačka, počas ktorej si všetci s chuťou pochutili na pripravených dobrotách. O veselú atmosféru sa postarali aj rôzne zábavné a tvorivé hry, pri ktorých deti prejavili svoju šikovnosť, fantáziu a tímového ducha.Dobrá nálada, detský smiech a radosť nás sprevádzali počas celého dňa. Výlet sme zakončili chutnou zmrzlinou, ktorá bola príjemnou bodkou za vydareným dňom.Domov sme sa vracali plní krásnych zážitkov, nových poznatkov a spoločných spomienok. Prežili sme naozaj pekný deň, na ktorý budeme ešte dlho s úsmevom spomínať. Mgr.Onderková