• Deň Zeme 2023

• Deň Zeme je každý rok 22. apríla. Vždy sa snažíme si symbolicky uctiť našu planétu a popremýšľať spolu čo robiť, aby sme jej pomáhali. Nebolo to inak ani tento rok. Vo štvrtok 20. apríla sme využili krásny slnečný jarný deň na rôzne aktivity. Žiaci 1. stupňa vysievali  do vyvýšených záhonov rôzne druhy zeleniny, o ktoré sa budú po celý rok starať. Žiaci 2. stupňa  5., 6. a 7. ročníka skrášľovali okolie školy úpravou pocitového chodníka, skalky, okrasných záhonov a klimatickej záhrady.  Žiaci 8. a 9. ročníka najrv zbierali v obci starý papier, ktorého sa  vyzbieralo viac ako 800 kg. Všetkým, ktorí prispeli, touto cestou ďakujeme.  Potom starší žiaci v školskej záhrade vysadili  rôzne okrasné  kríky. Ako škola, ktorá je zapojená do environmentálneho programu Zelená škola sa snažíme našich žiakov viesť k tomu, aby Deň Zeme u nás bol nielen tento deň, ale po celý rok.

• Vesmír očami detí 2023

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili už do 38. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže " Vesmír očami detí", ktorú vyhlasuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. V piatok 14. 4. 2023 sa v MsKS  Humenné konala vernisáž  výtvarných prác žiakov okresov Humenné, Medzlaborce a Snina. Do celoslovenského kola postupujú aj práce našich žiačok : Elišky Bončikovej - Vesmírne ZOO a Emky Avukovej - Strašidelný sen ( II. kategória (0. -  4. roč.). Postúpila aj  práca Matúša Michrinu -  "Hviezdny boj" v kategórii IV ( SZUŠ, Snina - Dlhé nad Cirochou). Srdečne blahoželáme!

• Medzinárodný deň florbalu

• "S florbalkami opäť do školy! V stredu 12.04. oslavujeme na Slovensku ďalší skvelý Medzinárodný deň florbalu - aj tentoraz unikátnym spôsobom. Všetci chlapci a dievčatá si môžete priniesť do školy svoje florbalky alebo si ich požičať od svojich kamarátov a zahrať si počas dňa - na hodinách TEV florbal v telocvični, či na školskom dvore. Oslávme tento deň pohybom a radosťou zo športu v akejkoľvek podobe.

Viac športových zážitkov vám na konci školského roka prinesie celoslovenské školské finále SUPER FLORBAL s čistou energiou Ekofondu SPP. Váš Slovenský zväz florbalu a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR."

• Pozdrav

• Všetkým našim zamestnancom, žiakom, rodičom a našim priaznivcom posielame krásny veľkonočný pozdrav

• Vybíjaná

• 1. miesto dievčat v okresnom kole vo vybíjanej. Blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspechy

• Pytagoriáda - okresné kolo

• Dňa 20.3.2023 sa na ZŠ P.O. Hviezdoslava v Snine konalo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriády, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci - uspešní riešitelia školského kola. V kategórii P3 sú úspešnými riešiteľmi títo žiaci  3.A triedy: Alex Burík, Michal Haburaj a  Laura Gutterová . Žiakov na súťaž pripravovala Mgr. Draganová. V kategórii P5 - žiaci 5. ročníka je úspešnou riešiteľkou Alžbeta Piškaninová , ktorú pripravovala Ing. Kaščáková. Blahoželáme!

• Biblická olympiáda

• Dňa 28.3.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného (dekanátneho) kola Biblickej olympiády. Reprezentovali nás ako družstvo žiačky 5. ročníka Alžbeta Piškaninová, Ester Mária Kočmárošová a Melissa Divulitová. Predmetom súťaže boli vybrané knihy Svätého písma. V ťažkej konkurencii cirkevných škôl naše družstvo obsadilo pekné 4. miesto. Žiačky na súťaž pripravoval Mgr.Dráb. Žiačkam gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Večer s Harry Potterom

• Ponúkame Vám zopár záberov z akcie Večer s Harry Potterom. ​​​​​​​

Svet mágov a čarodejníkov

Dobrodružstvá v Rokfortskej strednej čarodejníckej škole si mohli zažiť nadšenci fantasy žánru a kúzelných príbehov J. K. Rowlingovej 30. marca 2023  u nás na škole. Presne úderom 17. hodiny žiaci 1. - 9.ročníka vyštartovali z nástupišťa 9a3/4 do tej najvychýrenejšej čarodejníckej školy na svete, aby si tak pripomenuli čaro sveta mágov a čarodejníkov a zažili úžasný večer s Harry Potterom.

Akciu sme organizovali 1x a na účastníkov čakali krásne stanovišťa. Mohli si vyskúšať výrobu prútikov, metlobal, vyrobili a ochutnali všehodžús a zahrali si nádhernú únikovku, aby oslobodili Rokfort.

Viac informácií a videá potom uvidíte v školskej televízii a prečítate si o tom v školskom časopise.

Biľanská