• Exkurzia - Archeopark, Hanušovce N/T.

• Krásny májový dník 25.5.23, sme so žiakmi 6.,7. a 9. ročnika navštívili historický park, ktorý je súčasťou kaštieľa v Hanušovciach N/T. Žiaci mali možnosť vidieť život naších predkov od doby kamennej až po dobu bronzovú, a vyskúšať si remeslá, ktorými sa naší predkovia živili. Bolo to zaujímavé a zábavné zároveň. Ak hľadáte tip na výlet jeden sme Vám práve predstavili........

• Funkčný facebook

• Milí rodičia, žiaci, sledovatelia našej stránky, na náš nový školský facebook sa už teraz dostanete cez ikonku fb na našej stránke. Ďakujem, Biľanská

• Modrý gombík

• Milióny detí na svete vyrastajú v krajinách, ktoré pustošia vojny či prírodné katastrofy. Prichádzajú o svoje domovy, blízkych, nemôžu chodiť do školy a bezstarostne sa hrať so svojimi kamarátmi, nemajú prístup k čistej vode, výživnej strave či liekom. Detská duša je veľmi krehká a rany na nej sa často nezahoja celý život. Zbierka MODRÝ GOMBÍK 2023 je určená práve týmto deťom. Pracovníci UNICEF prichádzajú za deťmi aj na tie najťažšie dostupné miesta a prinášajú im programy, v ktorých sa deti môžu vrátiť k svojim detským aktivitám, športovať, šantiť, vzdelávať sa, tvoriť.

Aj naša škola sa chce pripojiť k tejto iniciatíve a prispieť tak k zlepšeniu situácie detí na Slovensku a vo svete. V tomto týždni ( 17. - 19. 5. 2023) sa v našej škole uskutoční finančná zbierka pod záštitou organizácie UNICEF. Touto zbierkou môžeme pomôcť deťom, ktoré nemajú zabezpečené základné materiálne a duševné potreby.

NA SVETE JE VEĽA DETÍ, KTORÉ SA TRÁPIA. BUĎTE ICH NÁDEJOU.

ĎAKUJEME všetkým darcom, ktorí prispeli do tejto finančnej zbierky. Vyzbieralo sa 113,30 euro

• Vykonanie praktického cvičenia

• Na základe Vyhlášky Ministerstva vnútra SR o evakuácii sa dňa 4. 5. 2023 konalo na našej škole praktické cvičenie CO - Evakuácia žiakov a zamestnancov ZŠ.

Toto cvičenie sa vykonalo v spolupráci s OÚ Snina - odbor krízového riadenia, Policajným zborom, zdravotnou službou Snina a s hasičským zborom Dlhé nad Cirochou.

Cieľom bolo precvičiť si evakuáciu žiakov a zamestnancov v prípade požiaru v priestoroch školy cez jednotlivé únikové východy pred budovu školy, poučiť žiakov, ako postupovať v prípade požiaru, kde ohlasovať požiar /ohlasovňa požiaru je u RŠ/ a hlavne, aby žiaci vedeli, že pri presune je potrebné dodržať discplínu a zachovať pokoj.