• Ukončenie školského roka 2021/2022

• Dnes sme slávnostne ukončili školský rok 2021/2022. Hodnotili sme, spomínali, ďakovali, odovzdali ceny. Rozlúčili sme sa s našimi deviatakmi.

Žiakom, ktorí reprezentovali školu ďakujeme za reprezentáciu, všetkým žiakom ´dakujeme za to, že  sa posúvali vo vzdelávaní vpred a želáme  Vám krásne užívanie prázdnin.

Učiteľom ďakujem za zodpovednú prácu, nápady, povzbudenie aj zdieľanie spoločného školského života. Ďakujem Vám za to, že ste žiakov vyťahovali z domáceho komfortu, zadávali ste im domáce úlohy, ktoré im boli proti srsti, ale naučili ste ich nimi získať potrebné informácie a aj to, že v živote často budú musieť vykonať veci, ktoré sa im nie vždy budú páčiť.

Prajem všetkým pevné zdravie, ten správny nadhľad nad nepodstatnými vecami, slnko v duši a krásne prázdniny a dovolenku.

• POZOR ZMENA!

• Vážení rodičia, milí žiaci,

vedenie ZŠ s MŠ Dlhé nad Cirochou Vám oznamuje, že slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022 z dôvodu horúčav bude zajtra už o 8.00 hodine v telocvični školy.

• Jazykovo poznávací výlet - Viedeň

• V dňoch 15. - 19. júna sa žiaci 7.a 8.r. zúčastnili výletu vo Viedni. Program bol naozaj bohatý. Prvý deň sme navštívili letné sídlo Habsburgovcov - zámok Schönbrunn a úžasnú zoologickú záhradu. Ďalší deň naše kroky viedli do technického a prírodovedného múzea. Po vstupe do technického múzea nás očarili rôzne exponáty ako napr. parná lokomotíva, staré lietadlá, lanovky.Zaujímavé boli hlavne interaktívne exponáty, na ktorých si mohol každý z nás vyskúšať a pozorovať zákony fyziky. Ďalšou atrakciou, na ktorú sme sa tešili bol nočný zábavný park Prater, v ktorom bolo veľa adrenalinových kolotočov. Posledný deň sme navštívili zimné sídlo Habsburgovcov  - zámok Belvedere, kde sme videli obraz rakúskej cisárovnej Sissi a jej záhrady.

Počas výletu sme nakupovali na známej viedenskej ulici Mariahilferstraße a navštívili sme aj katedrálu sv. Štefana. Atmosféra vďaka priaznivému počasiu bola skvelá a tak poznávací výlet splnil naše očakávania.

• Otvorenie klimatickej záhrady

• Dňa 15. 6. 2022 sme na škole slávnostne otvorili Klimatickú záhradu, ktorú sme v školskej záhrade vybudovali vďaka podpore Karpatskej nadácie a Deutsche Telekom  IT Solutions.

Klimatická záhrada pomáha vytvoriť žiakom inšpiratívne prostredie s príjemnou mikroklímou a pedagógom umožní názorne učiť o príčinách klimatických zmien, ich dôsledkoch a možnostiach ich zmierňovania.

Klimatické a prírodné záhrady majú ešte jednu, v dnešných covidových časoch veľmi cennú terapeutickú funkciu. Stále viac psychológov poukazuje na potrebu detí pohybovať sa v harmonickom, prírodnom prostredí, ktoré zmierňuje stres a agresivitu, zlepšuje kognitívne schopnosti aj motoriku žiakov. Takýto priestor ocenia obzvlášť žiaci s hyperaktivitou, či poruchami sústredenia.

Klimatická záhrada bude slúžiť nielen ako prostredie pomáhajúce klíme, ale aj ako priestor pre výučbové programy a pohybové aktivity. Veľmi dôležitou bude aj demonštračná funkcia – rodičia a návštevníci školskej Klimatickej záhrady sa môžu inšpirovať riešeniami, ktoré vedia využiť na svojich záhradách.

• Koncoročný výlet 5,6 ročník.

• Krásny slnečný júnový deň 17.6. 2022 sme "podnikli" super výlet. "Kde"? Slovenské technické múzeum - Košice. Videli sme krásne expozície spojené s náučným výkladom, pozreli si krásne centrum mesta so spievajúcou fontánou, a aj nakúpili "parádne" tričká. Po dvoch rokoch sme konečne mohli vyraziť za krásami Slovenska.

O naše zážitky sa môžete s nami podeliť aj Vy, stačí si pozrieť video. Tak "nech sa páči"!

• Krajské kolo žiačok v bedmintone

• Po postupe z okresného kola sa naše dievčatá predstavili na krajskom kole, ktoré sa uskutočnilo 31.5. 2022 v športovej hale Sportcentrum Zámoček v Matejovciach pri Poprade. V modernej a krásne pripravenej športovej hale si naše dievčatá postupne zmerali sily s kvalitnými súperkami:

Zápasy v skupine: Dlhé n/Cir. – Kurima 0:3,

Dlhé n/Cir. – Prešov 0:3,

Dlhé n/Cir. – Koškovce 2:1

Zápas o umiestnenie (5. miesto): Dlhé n/ Cir. – Spišské Bystré 1:0 (hrala sa len štvorhra).

Školu reprezentovali žiačky 9. ročníka: Laura Šepeľová, Karin Makovcová a Zuzana Škutková.

Dievčatám ďakujeme za vzorné reprezentovanie našej školy a dúfame, že ich výkony zvýšia na našej škole záujem o tento krásny šport.    Mgr.P. Milčik -  uč. TSV