• Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 23. február 2024 (piatok)
              • Termín prázdnin: 26. február 2024 (pondelok) až 1. marec 2024 (piatok)
              • Začiatok vyučovania: 4. marec 2024 (pondelok)

Prajeme krásne prežitie jarných prázdnin, ale nezabudnite, že školský rok ešte nekončí.

• Šaliansky Maťko

• Dňa 21. 2. 2024 sa v Snine konalo okresné kolo v prednese povestí - Šaiansky Maťko.  Krásne 1. miesto v ňom obsadila naša žiačka - Alžbetka Piškaninová zo 6. ročníka povesťou "Hostinec u cesnaka" a postupuje na krajské kolo do Prešova. Srdečne blahoželáme

• Rodičovské združenie

• Upozorňujeme rodičov deviatakov, že dňa 22. 2. 2024 /štvrtok/ o 15. 00 hod. sa uskutoční rodičovské združenie k informáciám o zasielaní prihlášok na stredné školy, o blížiacom sa testovaní T9/24. Účasť je povinná a nutná.

• Oznam

• Vážení rodičia a žiaci, oznamujeme Vám, že z dôvodu vysokej chorobnosti zamestnancov školskej jedálne, sa od zajtra, t.j. 14. 2. 2024 /streda/ do 16. 2. 2024 /piatok/ vrátane, budú obedy variť iba pre deti MŠ, ŠKD. Tiež sa budú vydávať obedy aj pre cudzích stravníkov.

Ďakujem za pochopenie.  Biľanská, r.š.

• Fašiangy a karneval

• Cyklus nášho života sa vo sviatkoch a tradíciach každoročne opakuje, a je to tak, aj tento rok, kedy vo fašiangovom období sa venujeme tancom, spevom, oslavám a karnevalom.

Tradične ako každý rok, aj tento šk. rok sme si zaslúžene po polročnom vysvedčení "zašantili" na tanečnom parkete, predviedli sa krásne masky, žiaci vytvorili aj veľmi pekné karnevalové plagáty a samozrejme nemohli chýbať súťaže a tombola, na ktorej sa dali vyhrať super ceny.

Tešíme sa opäť na budúci šk. rok.

• Okresné kolo matematickej olympiády

• Dňa 24.1.2024 sa konalo okresné kolo matematickej olympiády Z9 žiakov 9.ročníka.

Matematická olympiáda je súťaž, v ktorej žiaci riešia zaujímavé matematické úlohy v jednotlivých kategóriách podľa ročníkov. Táto súťaž rozvíja matematické myslenie, ktorého postup treba logicky a správne zapísať. V domácom kole majú riešiť 6 úloh. Ak správne vypracujú minimálne 4 úlohy, sú úspešní a postupujú do okresného kola. V okresnom kole žiaci riešia 3 úlohy, na ktoré majú časový limit 2 hodiny.

Našu školu v okresnom kole reprezentoval Lenka Havriliková,  žiačka 9..ročníka, ktorá získala 2. miesto. Za krásne umiestnenie jej gratulujeme a prajeme ešte veľa takýchto úspechov.

• Okresné kolo olympiády z anglického jazyka

• Dňa 17.1.2024 sa na ZŠ Komenského v Snine konalo okresné kolo olympiády z anglického jazyka. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola, ktoré sa konalo 28.11.2023. V kategórii 1A ( žiaci 5. - 7. roč. ) sa náš žiak 5.A Oliver Hašuľ umiestnil na výbornom 2. mieste ( pripravovala Mgr. Ben Said Kotusová) . V kategórii 1B ( žiaci 8. a 9. roč.) sa žiačka Lenka Harviliková umiestnila na 6. mieste ( pripravovala Ing. Bednárová). Srdečne blahoželáme!