• Darovanie 2% dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

• Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
                • skvalitnenie vybavenia školy
              • Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• odkaz: https://zsdlhenc.edupage.org/percenta2/

• Tlačivá:

• 2_dane_vyhlasenie-za_2022.pdf

• 2_dane_potvrdenie__za_2022.pdf

• Ak by ste nemali možnosť tlačivo vytlačiť, predvyplnené tlačivo bude k dispozícií na sekretariáte školy. Prostredníctvom tr. učiteľa alebo osobne si ho môžete vyžiadať.

• Vopred ďakujeme

• Sviatok sv. Valentína

• Už tradične si na našej škole pripomíname sviatok sv. Valentína posielaním " valentínok"- odkazov s krátkym milým vyznaním. Tie mohli žiaci vhadzovať do schránky s označením " Valentínska pošta" vo vestibule školy. Aj tento rok ich bolo neúrekom a urobili radosť všetkým, ktorým boli určené - žiakom aj učiteľom.

• Okresné kolo Dejepisnej olympiády

• Dňa 8. 2. 2023 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády, ktorá sa konala v priestoroch ZŠ Študentská v Snine. Žiaci súťažili v jednotlivých kategóriach, podľa ročníkov. Predmetom súťaže boli otázky z ročníkového učiva, monotematický celok „ História vedy a techniky“ a regionálne dejiny. V konkurencii škôl sninského okresu sa naši žiaci nestratili a našu školu úspešne reprezentovali. V kategórii C ( žiaci 6. roč.) výborné 2. miesto  obsadila  Adela Haburajová. Na peknom 5. mieste v kat. D ( žiaci  7. roč.) skončila Simona Burdová . V kat. E (žiaci 8.roč.) sa na 3. mieste umiestnila žiačka Lenka Harviliková a na 7. mieste  Filip Mišenko. Žiakov na súťaž pripravoval Mgr. Dráb. Všetkým žiakom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Karneval 2023

• V piatok 3.2.2023 sa to na našej škole hmýrilo farbami, maskami, tombolou, super zábavou, odmenou za prípravené masky a plagáty. Po dvoch rokoch pandémie, kedy sme museli byť zatvorení doma, dobre padla takáto zábava. Ďakujeme......

• Šaliansky Maťko 2023

• Dňa 31.1.2023 sa naše žiačky zúčastnili v Snine okresného kola súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko.V 1. kategórii súťažila žiačka 3.A triedy Laura Gutterová, v 2. kategórii žiačka 5.A Alžbeta Piškaninová a v 3. kategórii žiačka 6.A Miriam Mišenková. Všetkým žiačkam za reprezentáciu našej školy ďakujeme a srdečne blahoželáme Alžbetke, ktorá sa vo svojej kategórii umiestnila na peknom 3. mieste.