• Pokyny k stravovaniu v školskom roku 2022/2023

• Zákonný zástupca prihlási žiaka do zariadenia školského stravovania prostredníctvom Zápisného lístka stravníka (podľa §9 ods. e) vyhlášky č. 330/2009 Z. z.), v ktorom svojim podpisom berie zodpovednosť za prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy, súhlasí s podmienkami organizácie režimu stravovania v školskej jedálni a s podmienkami úhrady nákladov na stravovanie.

Žiaci, ktorí majú záujem o stravovanie sa v ŠJ si zápisný lístok  môžu stiahnuť, vyplniť, podpísať  a doniesť do školskej jedálne.

Tí, ktorí takúto možnosť nemajú,  prídu si poň  5. 9. 2022 /pondelok/ k vedúcej ŠJ.

Nepodpísaný zápisný lístok bude vrátený zákonnému zástupcovi na podpis. Zápisný lístok treba vypísať a podpísať pre každého stravníka zvlášť. V zápisnom lístku treba napísať triedu, ktorú žiak BUDE navštevovať v novom školskom roku 2022/2023.

Strava v školskej jedálni sa bude podávať od 6. 9. 2022

Na stravu sa treba prísť prihlásiť osobne k vedúcej ŠJ v pondelok 5. 9. 2022

Stránkové dni:

denne                                       6,30 – 14,30 hod.

Zápisný lístok si môžete stiahnuť a vypísať Zapisny_listok_prihlaska_vzor_ZS_novy.doc​​​​​​​

Vedúca školskej jedálne

• Oznámenie o organizácii školského roka 2022/2023

• OZNÁMENIE

Vážení  rodičia, milí žiaci!

Riaditeľstvo školy  oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční  5. 9.2022 o 8,00 hod. v telocvični školy.

Pri nástupe do školy je  žiak  povinný odovzdať písomné Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.pdf osobne do rúk triedneho učiteľa alebo  jeho odovzdanie zabezpečí zákonný zástupca elektronicky prostredníctvom Edupage.

Mgr. Ľubica Biľanská

riaditeľka školy

Ďalšie informácie k organizácii a podmienkam vzdelávania v školskom roku  2022/2023.

• Organizácia dňa 5.9. 2022  - slávnostné otvorene školského roka 2022/2023 – 8.00 hod.

Zákonný zástupca predkladá pri 1.  nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka (Príloha č.1).

• Organizácia dňa 6.9.2022 – 9.9.2022 bude prebiehať nasledovne:
              •     6. 9. 2022 /utorok/  - Oboznámenie žiakov s vnútorným školským poriadkom
              •     7. 9. 2022 /streda/ - Triednické záležitosti a administratíva
              •     8. 9. 2022 /štvrtok/ - Teoretická časť OŽaZ  - 2.stupeň, Dopravná výchova – 1.st.
              •     9. 9. 2022 /piatok/ -  Praktická časť OŽaZ – 2. stupeň, Cvičenia v prírode – 1.st.

1.-4. ročník – 4 vyučovacie hodiny

5. -9. ročník – 5 vyučovacích hodín

Prevádzka Školského klubu detí a školské stravovanie bude v prevádzke od 6. 9. 2022 /utorok/.

• Testovanie žiakov nie je povinné, ale v záujme zabezpečenia bezpečnosti zdravia odporúčame
              • Žiaci a zamestnanci školy  nie sú si povinní počas vyučovania  a celého pobytu v škole, na pracovisku prekryť dýchacie cesty ochrannou maskou – rúškom.
              • Pri absencii ( neprítomnosti) žiaka  viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie o chorobe“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, v opačnom prípade pôjde o neospravedlnenú neprítomnosť na vyučovaní, ktorá môže mať za následok zhoršenú známku zo správania, prípadne nutnosť vykonať komisionálne skúšky.

Mgr. Ľubica Biľanská

riaditeľka školy

• OZNAM - dôležité

• Právne úpravy č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov  (ďalej len „zákon o dotáciách“) od nového školského roku 2022/2023 prinášajú zmeny v poskytovaní dotácie na stravu.

Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že na dotáciu na stravu vo výške 1,30 €/deň majú deti ktoré navštevujú posledný ročník MŠ alebo ZŠ a ktoré/ktorých:

• žijú v domácnosti, ktorej je poskytovaná pomoc v hmotnej núdzi – predložiť potvrdenie
              • žijú v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima – predložiť potvrdenie
              • zákonný zástupca si neuplatňuje nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré nedovŕšilo 15 rokov veku. Neuplatnenie si nároku na daňový bonus rodič preukazuje obecnému úradu čestných vyhlásením (v prílohe), že ani jeden člen domácnosti si daňový bonus neuplatnil. Upozorňujeme zákonného zástupcu dieťaťa resp. fyzickú osobu, v ktorej starostlivosti je dieťa, že ak by si v čase poskytovanie dotácie na stravu uplatnili daňový bonus je povinný o uvedenom bezodkladne informovať Obecný úrad s tým, že si musí byť vedomý právnych dôsledkov nepravdivého  vyhlásenie  a má povinnosť vrátiť všetky finančné prostriedky poskytnuté na toto dieťa ako dotáciu na stravu.
              • Deti nad 15 rokov v ZŠ, ktoré majú nárok na dotáciu na stravu aj v prípade, ak si rodič na toto dieťa uplatnil nárok na daňový bonus.

Stravu pre deti, ktoré nespadajú ani do jednej skupiny bude rodič/zákonný zástupca uhrádzať v plnej výške.

Podmienky poskytovania dotácie pre oprávnené deti ostávajú  nezmenené:

1. Zúčastniť sa vyučovacieho procesu

2. Odobrať obed

Všetky tieto potvrdenia a čestné vyhlásenia prosím doručiť na Obec Dlhé nad Cirochou/ZŠ s MŠ Dlhé nad Cirochou do uvedeného dátumu.

Termín: do 8.8.2022

Príloha: cestne_vyhlasenie_od_01_07_2022.pdf​​​​​​​